Dovolená

Dovolená přes cestovku přináší turistům zajímavé výhody

Vášniví cestovatelé tohle vědí, ale těm, kteří teprve s létáním po světě začínají, by se jistě hodil krátký manuál. Je lepší vyrazit s cestovní kanceláří a jejím servisem nebo si vše zařídit na vlastní pěst? Každému určitě bude vyhovovat něco jiného, ale je třeba se rozhodnout – protože možnosti máte celkem dvě a žádný kompromis se mezi nimi udělat nedá. Jaké klady a zápory přináší dovolená, při které oslovíte cestovku, aby vše potřebné vyřešila od A do Z?

Ušetříte spoustu času a vše zařídíte naprosto pohodlně

dovolena

Výhodou cestovek je prostě komfort pro klientelu, která by si jinak musela vyřídit letenku, ubytování a také ideálně umět jazyk zvolené destinace – protože řešit vše na vlastní pěst chce také trochu dobrodružného ducha. Cestovní kancelář vám může být nápomocná při nesnázích, k dispozici bude obvykle česky mluvící delegát. A také, protože jde o velkou společnost, vyjedná si lepší ceny služeb než někdo, kdo cestuje sám. CK si nedovolí nabídnout neprověřený hotel, velmi dobře ví, jaké jsou ve vybrané zemi podmínky a snaží se neustále zdokonalovat. Vždyť konkurence na trhu je poměrně dost vysoká a nenabídnout něco navíc rovná se zůstat ve druhé lize.

Pokud neradi řešíte emaily, diskuse s hotelovou recepcí, nákup letenek a vyřizování polopenze či plné penze, stačí jen kliknout na konkrétní nabídku a hned se dozvíte víc. Webová prezentace cestovních kanceláří je dosti přehledná a brzy najdete vše, co hledáte. Letecká spojení přímo navazují, v hotelu vás už budou čekat se skupinou dalších turistů, vše by tedy mělo běžet podle plánu…

Na vlastní pěst – určitá svoboda a pořádný díl odpovědnosti

dovolena bez starosti

Malou nevýhodou zde může být, že cestovní kanceláře mohou mít určitý program, k rezervaci je připraven jen konkrétní termín a nejde o nic pro dobrodruhy tělem i duší. Na druhou stranu, když cestovka zařídí všechno potřebné za vás a vy už si jen užíváte dovolenou bez starostí, to má také něco do sebe. Zvláště pokud přijdete večer unavení z práce a rázem by pak začala druhá směna, vyjednávání o cenách v hotelích a závazné rezervace.

Nejoblíbenější zájezdy můžete vidět níže.

Ušetřit můžete také pomocí výběru takzvaných “First minute” a “Last minute” zájezdů.